Передбачено низку змін у КУпАП
Перший робочий день пленарного тижня Верховної Ради став вирішальним не тільки для подальшої довгоочікуваної реформи – а саме затвердженням в цілому "судового" Закону. На позачерговому засіданні Парламенту був прийнятий ще один важливий законопроект – № 3743, що передбачає чималі штрафи за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті та відмову від габаритно-вагового контролю. Деталі зясовували Знай.ua.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Розмір штрафів – від 1700 до 51 тисяч: за що?
"За" проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю, що був прийнятий за основу ще у вересні 2020 року, проголосувало 257 парламентарів.
Документ передбачає низку змін у КУпАП.
"Законопроект спрямований на збереження життя та здоров'я людей, покращення стану безпеки дорожнього руху, зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод, збереження від остаточного руйнування автомобільних доріг загального користування, зменшення витрат на утримання і ремонт дорожнього покриття і, як наслідок, наповнення Державного бюджету України", - йдеться у Пояснювальній записці.
Згідно із проголосованим № 3743, порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, карається штрафом у розмірі від 1700 грн до 51 тис грн.
Сума залежить від кількості перевищення встановлених габаритно-вагових норм.
Відмова ж від габаритно-вагового контролю тягне за собою накладення штрафу у розмірі 51 тис грн.
Передбачене покарання і за виявлені порушення в документації на вантаж – розмір штрафу сягає 34 тис грн.
Хто платитиме – водій чи власник машини?
Що стосується, безпосередньо, осіб, які нестимуть адміністративну відповідальність за правопорушення передбачені частиною другою статті 122-2, частиною другою, третьою статті 132-1 цього Кодексу, то її нестиме:
- фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб.
А в разі, якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, – належний користувач транспортного засобу.
Якщо ж в ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.
Як зазначено в документі, даний Закон набирає чинності з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю". Відповідний законопроект Парламент ухвалив 3 червня.
Кабмін же, в свою чергу, має протягом 3 місяців з дня опублікування цього Закону прийняти нормативно-правові акти, необхідні для його реалізації.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.